ГРАДИШТАНЦИМА ДВОБОЈ ВОЈВОЂАНСКИХ ЛИГАША

Војводина (БГ) – Слога (Т) 2:0 (0:0)

Бачко Градиште – Спортски центар “Ђорђе Тапавица – Џоја“. Гледалаца: 70. Судија: Горан Тешановић (Србобран). Стрелци: Савков у 50. и Ердељан у 61. минуту.

ВОЈВОДИНА: Слијепчевић, Илић, Киш, Радосављевић, Ефендић, Ковачевић, Бошњак, Проданов, Ердељан, Јовић, Пеленгић. Играли су још: Козарски, Бубања, Стефанов, Савков, Дражић, Ћирић, Михајловић, Новаковић, Пинцолић, Допуђ, Сикимић.

СЛОГА: Војводић, Марић, Пастор, Јаковљевић, Томић, Ђорђе Пролић, Јованов, Марјановић, Крајновић, Радонић, Караћ. Играли су још: Зец, Буквић, Борић, Вуковић, Чампар, Боро Пролић, Ђукић.

У двобоју војвођанских лигаша са “Севера“ и “Југа“, успешнији су били фудбалери Војводине, уз наставак голгетерског низа високог нападача Илије Ердељана.
Током првог полувремена, водила се равноправна борба. Домаћини су, на тешком терену, три пута запретили комшијама из Темерина, али голман Душан Војводић је осујетио покушаје. Бранко Караћ, крилни нападач гостију, морао је да напусти игру у 10. минуту, због повреде, па је терет офанзивних задатака пао на Душана Крајновића. Новајлија међу црвено-белима, пропустио је две одличне шансе да матира Алексу Слијепчевића, некадашњег голмана Слоге.
Питање победника, решено је у наставку. После асистенције Немање Јовића, на повратну лопту, одлично је реаговао Давид Савков и са петерца погодио мрежу гостију – 1:0.
Илија Ердељан је и на трећем узастопном мечу постигао гол. Лопту му је пропустио Влада Бошњак, потом се опасни нападач ослободио једног противничког играча, ушао у казнени простор и рутински ставио тачку.