Време читања: 2 минута

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Индекс – Шајкаш 1908 0:2 (0:0)

Нови Сад – Стадион Борца, на Клиси. Гледалаца: 200. Судија: Бојан Граовац (Рума) 6. Стрелци: Д. Рађеновић (аутогол) у 61. и Моравац у 86. минуту. Жути картони: Илић, Клаић, тренер Белић, Гајић (Индекс), Карас (Шајкаш 1908).

ИНДЕКС: Бузаџија 6, Д. Рађеновић 5,5 (од 67. Белић -), Качавенда 6, Новевски 6, Гајић 6 (од 84. Вуковић -), Клаић 6 (од 67. Девушић -), Стојановић 6,5, Радмиловић 6, Илић 6 (од 67. Ф. Рађеновић -), Ивеља 6,5, Ренић 6 (од 46. Марић 6).

ШАЈКАШ 1908: Ранђеловић 8, Петровић 7,5, Гојков 7, Котуљач 7, Карас 7 (од 47. Алемпић 7), Учур 7,5, Малешевић 7,5 (од 90. Јочић -), Боровница 7,5, Л. Веселиновић 8, Моравац 8 (од 90. Савић -), С. Веселиновић 8.

Играч утакмице: Лазар Веселиновић

Шајкаш 1908, после два пролећна кола, са стопроцентним учинком граби ка опстанку. Под вођством искусног Церовића укњижена је и прва победа на страни.

Офанзивце Индекса у неколико наврата прекидао је жустри Драгољуб Карас, фауловима на ивици картона. Одлично је реаговао Милош Ранђеловић, на ударац Милана Стојановића, скративши угао. Претходно се Илић спетљао пред голом Ковиљчана.
У 27. минуту гости су рекламирали пенал, гађао је Лазар Веселиновић, а Новевског је лопта погодили у руку, међутим судија Граовац се није оглашавао. Недуго, затим, Бузаџија је неутралисао Стевана Веселиновића, у метежу, са петерца.

Чим је почело друго полувреме нова прилика за Ковиљчане, браћа Веселиновић била су у акцији, Лазар је послужио млађег брата, који из непосредне близине пребацује гол. После напада са десне стране и повратне лопте Стевана Веселиновића, Давид Рађеновић је неспретно реаговао, пославши лопту у сопствену мрежу – 0:1.

Тријумф је оверио Моравац, у контри, након комбинације са Малешевићем, нациљао је малу мрежу.

БРЕЈК НА КЛИСИ: Тренер Церовић и Моравац (Шајкаш 1908)