ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Младост (БЈ) – Доњи Срем 2015 0:2 (0:1)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 250. Судија: Бојан Граовац (Рума) 7. Стрелци: В. Љубојевић у 33. и Хелајзен у 72. минуту. Жути картони: Јаковљевић (Младост), Вукмановић, Кокир, Остојић (Доњи Срем 2015).

МЛАДОСТ: Вуковић 7, Ковачевић 6,5, Ђукић 6,5, Кнежевић 6,5 (од 75. Ковачић – ), Јаковљевић 7, Вукобратовић 7, Радовановић 6 (од 65. Шкавић – ), Зец 6,5 (од 75. Дринић – ), Марковић 6,5, Плавшић 6 (од 89. Антонић – ), Митровић 7.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Девић 8, Јешић 6,5, Вукмановић 7,5, Вујасиновић 7, Јуришић 7, Крнета 7 (од 41. Видић 6,5), Хелајзен 7,5 (од 78. А. Љубојевић – ), Шавија 7, В. Љубојевић 7 (од 46. Перишић 7), Кокир 7 (од 89. Остојић – ), Конестабо 7.

Играч утакмице: Девић

Корнер је, у 33. минуту, извео Петар Конестабо, док је у казненом простору најприсебнији био бонус Вук Љубојевић – 0:1. Пред одлазак на одмор, домаћини су пропустили најбољу шансу за изједначење. Акцију је почео Тихомир Зец, са крилне позиције лопту је заврнуо Игор Плавшић, а ударац Предрага Марковића, са пар метара, сјајном реакцијом укротио је млади голман Никола Девић, затворивши доњи угао.
У 50. минуту, Марковић је одузео лопту Перишићу и вукао је до казненог простора, где га је сустигао везиста гостију и уклизао. Јарачани су тражили пенал, због старта над најбољим стрелцем, а судија Граовац био је близу и пустио да се игра настави.
Домаћинима је недостајало барута, јалова иницијатива је потрошила доста енергије, док госте нису пореметиле ни повреде Крнете и стрелца Љубојевића. Са дистанце је, у 64. минуту, распалио штопер Иван Јаковљевић, али бонус Девић је био будан и сачувао је мрежу.
Контра гостију из Пећинаца, севнула је у 72. минуту, када је капитен Никола Кокир одиграо улогу асистента, а Петар Хелајзен, уз помоћ стативе, ставио тачку.