ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Шајкаш 1908 – Славија (НС) 2:2 (2:1)

Ковиљ – СЦ ,,Ада”. Гледалаца: 350. Судија: Милош Ивановић (Нови Сад) 6. Стрелци: Малешевић у 3, Л. Веселиновић у 5. за Шајкаш 1908, Стајић у 45+2. и Асани у 55. за Славију. Жути картони: С. Веселиновић, Котуљач, Моравац, Петровић, Боровница, Алемпић, Карас (Шајкаш 1908), Асани, представник Милошевић, Жакула, Бурка (Славија). Црвени картони: Алемпић у 73. и тренер Церовић (Шајкаш 1908) у 87. минуту.

ШАЈКАШ 1908: Ранђеловић 6,5, Гојков 6,5, Котуљач 6,5, Алемпић 6, Петровић 7,5, Поповић 6,5 (од 68. Карас -), Малешевић 7,5 (од 75. Учур -), Боровница 6,5, С. Веселиновић 6,5, Моравац 7, Л. Веселиновић 7,5.

СЛАВИЈА: Чавић 6,5, Гајић 6,5, Жакула 6,5, Стајић 7, Батинић 6,5 (од 84. Богојевић -), Јанић 6, Асани 8 (од 84. Грубовић -), Чамагић 7,5, Ђаковић 6,5 (од 50. Бурка 6,5), Папрић 6,5, Миловац 6,5 (од 75. Ферати -).

Играч утакмице: Асани

Уместо три бода, Ковиљчани су освојили само један, за који су, упркос раној предности од два гола, на крају пролили много зноја.

Почетак из снова Церовићевих ученика слутио је на четврти узастопни тријумф, Малешевић је крунисавши контру донео вођство. Стеван Веселиновић повукао је лопту од центра, одиграо пас ка брзоногом крилном нападачу чији ударац у даљи угао за голмана Славије делује неухватљиво – 1:0. Два минута касније, Лазар Веселиновић прихватио је Јанићев поклон, изашао испред Чавића и матирао га за нову радост. На центаршут брата Лазара, Стеван је промашио “цео фудбал” у петерцу гостију, по истеку трећине меча не успевши потпуно да дотуче, до тада, слабог противника.

У судијској надокнади првог дела Салајчани су преполовили заостатак, Чамагић је у ватру убацио Асанија, а Стајић погодио празну мрежу, уневши дозу неизвесности.

Најбољи играч и стрелац Новосађана, Елмир Асани поново је показао да је мајстор слободних удараца. Са 18 метара пребацио је зид и подсетио на, не тако давно, суперлигашке дане – 2:2.

Реми је реалан исход двобоја, свакоме је припало по полувреме, а Шајкаш 1908 је до истог дошао са играчем мање и без искљученог тренера Церовића.