ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Слога (Е) – Железничар 2:4 (0:1)

Ердевик – Гледалаца: 150. Судија: Немања Кампић (Нови Сад) 7. Стрелци: Требовац у 52. и 88. за Слогу, Живановић у 24, 73, Матијевић (из пенала) у 63. и Раичевић (аутогол) у 90. за Железничар. Жути картони: Херцег, Зељковић (Слога), Матијевић, Трбовић (Железничар).

СЛОГА: Веселиновић 6, Белић 6 (од 77. Нешковић -), Томац 6, Раичевић 6, Зељковић 6 (од 77. Чубрило -), Воларевић 6,5, Херцег 6, Ђорђиевски 6 (од 61. Живковић 6,5), Крстић 6,5, Барић 6 (од 46. Требовац 7), Угљешић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 8, Боснић 7,5, Матијевић 8, Бајић 7 (од 55. Смиљанић 7,5), Осман 7,5, Радман 7,5 (од 90. Вучковић -), Трбовић 7 (од 90. Бубало -), Каурин 7 (од 55. Суџум 7), Живановић 8,5, Шахурић 7 (од 71. Грковић -), Сарачевић 7.

Играч утакмице: Данило Живановић

Бољу игру фудбалери Железничара крунисали су у 25. минуту, Матијевић је одиграо улогу асистента, а Живановић се дриблингом ослободио чувара и распалио у мрежу – 0:1.

Милиновић је одбранио зицер, четири минута касније, на пас Воларевића, осујетивши покушај Томца.

На другој страни, са гол линије Крстић је спречио нову капитулацију, Каурин је преварио Веселиновића, али, у последњи час, дефанзивац домаћих покупио је лопту и вратио је у поље.

За изједначење побринуо се искусни Томислав Требовац, тек што је ушао у игру, сачекавши лопту на другој стативи после центаршута Томца – 1:1.

Ново вођство гостима донео је Матијевић, прецизно погодивши са беле тачке. Крстић је оборио Боснића, а претходно је Угљешић погрешио, предавши лопту противнику.

Домаћин је имао прилику за ново поравнање, Сарачевић је скривио пенал, непрописно зауставивши Борисава Живковића, Требовац шутира, а Милиновић маестрално реагује.

Казна је стигла 120 секунди касније, Данило Живановић нациљао је доњи угао ударцем са преко 20 метара. Искусни голгетер Ердевичана искупио се колико-толико за нереализовани једанаестерац, у 88. минуту одлично примивши лопту у гостујућем петерцу и уневши неизвесност. Након атака по десној страни лопта је дошла до Смиљанића, који је упутио центаршут, лопта погађа Раичевића, мења правац и одседа у мрежи за коначних – 2:4.