ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – Ветерник 3:2 (1:0)

Темерин – Гледалаца: 150. Судија: Урош Радиновић (Беочин) 7. Стрелци: Буквић у 26, Караћ у 74. и Бановић у 76. за Слогу, Китић у 64. и 85. за Ветерник. Жути картони: Б. Пролић, Караћ (Слога), Секулић, Вуковић (Ветерник).

СЛОГА: Војводић 7, Марић 7, Пастор 7,5, Томић 7, Б. Пролић 7, Бановић 7,5, Караћ 7,5 (од 80. Радонић – ), Ђ. Пролић 7, Марјановић 7,5, Буквић 7, Јованов 7.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Вуковић 7 (од 79. Ђурић – ), Секулић 6,5, Швоња 7, Вилотијевић 7, Чалија 7 (од 79. Бањац – ), Турало 6,5 (од 58. Миловановић 7), Радосавкић 6 (од 58. Лепојевић 7), Грујић 7, Китић 8, Печић 7,5 (од 87. Илић – ).

Играч утакмице: Бојан Китић

Домаћини су, без првог стрелца Душана Крајновића, постигли три гола, а већ у 4. минуту, штопер Немања Томић је, после корнера Ненада Марјановића, погодио стативу. Марјановић је правио доста проблема одбрани гостију, у 25. минуту, проиграо је Јованова, чији ударац искоса је укротио Ђурикин. Минут касније, асистенцију капитена Роберта Пастора, крунисао је Мирослав Буквић – 1:0. Шансе за госте, пропустили су Грујић, Чалија и Печић, док је нишан подесио Бојан Китић. Капитен гостију, уз продор Душана Печића, нациљао је ближи угао за изједначење. У тим тренуцима, деловало је да су Темеринци на енергетском минимуму, али дошли су до кисеоника, захваљујући најлепшој акцији на мечу: Ненад Марјановић је одложио лопту до Немање Марића, а на центаршут десног бека домаћих, одлично је реаговао Бранко Караћ – 2:1. Непуних 120 секунди касније, везиста Стефан Бановић је изненада одапео праћку са 25 метара, лопта је завршила у доњем углу, упркос паради Ђурикина. Пречка је, у 80. минуту, после топовског ударца Китића, била савезник Слоге, а искусни капитен гостију до краја меча уписао је још једну рецку, пошто је на додавање бонуса Лазара Миловановића изашао испред голмана и ухватио га у раскораку.