Време читања: 3 минута

КУП ФС ВОЈВОДИНЕ – ФИНАЛЕ

ТСК – Динамо 1945 0:3 (0:2)

Бачка Паланка – Стадион ,,Славко Малетин Вава”. Судија: Срђан Тановић (Суботица) 5,5. Стрелци: Петровић у 26, Милијашевић у 43. и В. Марковић у 51. минуту. Жути картони: Кобиљски, И. Ковачевић, тренер Козомора (ТСК), Кљештан, Ахчин, Стојановски, Вучинић (Динамо 1945). Црвени картони: Вучинић (Динамо 1945) у 90+3, Бјелановић у 88, тренер Козомора (ТСК) у 89. минуту.

ТСК: Војводић 6, Марковић 6 (од 46. Бјелановић 6), Радичић 6, Кнежевић 6 (од 75. Ђурђевић -), Пашка 6, Павлов 6,5 (од 46. Стјепановић 6), Пуповац 6,5 (од 86. И. Ковачевић -), Кобиљски 6,5 (од 70. Ергарац -), Остојић 7, М. Ковачевић 6, Свитић 6,5.

ДИНАМО 1945: Мандић 7,5, Колоцка 7 (од 73. Милановић -), Кљештан 7 (од 85. Милошевић -), Мојсиловић 7, Милијашевић 7,5, Стојановски 8 (од 85. Почуча -), Ахчин 8 (од 68. Д. Марковић -), Петровић 8 (од 68. Јанкулов -), В. Марковић 7,5, Јамбрушић 7, Вучинић 7,5.

Играч утакмице: Стојановски

Разлика у ранговима је дошла до изажаја у финалној утакмици Купа Војводине, па су пехар приграбили фудбалери панчевачког Динама 1945 прекинувши серију ТСК-а од осам узастопних победа у најмасовнијем такмичењу рачунајући и мечеве на територији града Новог Сада.

Поздрав капитена

Ученици тренера Петра Дивића двe лиге испред Темеринаца, давно су пребринули око статуса у српсколигашкој Војводини и читаво пролеће подредили су Купу, а избацили су Текстилац, новог члана Прве лиге и Бачку 1901, док је са друге стране стајао састав који је у ритму субота-среда подједнако битно војевао на оба фронта.

ПОБЕДНИКУ 100.000 ДИНАРА

По завршетку меча уследила је додела признања. Миодраг Цвијић, генерални секретар Фудбалског савез Војводине трофеј победнику и чек од 100.000 динара предао је капитену Динама 1945, Немањи Ахчину, док је из руку Миодрага Радаковића, председника такмичарске комисије ФСВ утешни пехар и чек у износу од 50.000 отишао Јови Пуповцу, капитену ТСК-а.

Парирао је првопласирани тим Прве новосадске лиге, претио преко Павлова и Кобиљског, али голман Мандић се није дао изненадити. Предводник младог састава из Панчева, Немања Ахчин послао је дијагоналу на леву страну и после комбинације са Вучинићем, Алексеј Петровић је нациљао малу мрежу – 0:1. Само пет минута касније, расположен за игру, Остојић упослио је Кобиљског, Мандић је био на месту. У незгодном тренутку, Темеринци су капитулирали други пут, поново је Ахчин дугом лоптом изненадио ривала, Стојановски прихватио пас Петровића и одиграо улогу асистента, спојивши са голом Милоша Милијашевића за нову радост. Везиста се оклизнуо, па је у паду затресао мрежу, док је Војводић закаснио да било шта промени.

Мандић (Динамо 1945) сачувао мрежу

У 51. минуту Стојановски је центрирао, а штопер Вукашин Марковић искористио статичност одбране и неодлучност Војводића, потиљком убацивши лопту у гол. Желели су, номинални домаћини да поправе утисак и смање заостатак. Напад по десној страни и убачај Остојића окончао се прекршајем за 11 метара, пошто је у скоку двојице капитена, Ахчин, руком у пределу главе, закачио Пуповца и судија Тановић показао је на белу тачку. Неписано правило да, играч на ком је прекршај и направљен не треба да изводи пенал, обистинило се овога пута, за разлику од дербија са Буковчанима, поново је Пуповац узео лопту, али је уздрмао пречку, не успевши да донесе мало узбудљивији финиш. Играчи и навијачи из Темерина негодовали су пред крај меча, незадовољни Тановићевом арбитражом, након црвеног картона за Бјелановића који је, по процени судије, фаулом спречио Вучинића да постигне погодак, а протествовали су и после једанаестерца сматравши да је Ахчин заслужио други жути односно црвени картон.

Балаж Пашка (ТСК, са лоптом) и Петар Вучинић (Динамо 1945)