Време читања: 2 минута
МОЦАРТ БЕТ ПРВА ЛИГА

Младост ГАТ – ОФК Београд 3:1 (1:0)

Нови Сад – ГАТ арена. Гледалаца: 600. Судија: Младен Јаковљевић (Љиг). Стрелци: Кокановић у 5, 76. и Јокић (из пенала) у 69. за Младост ГАТ, Георгијевић у 51. за ОФК Београд. Жути картони: Шушњар, Танасин (Младост ГАТ), Ђермановић, Богдановић (ОФК Београд).

МЛАДОСТ ГАТ: М. Живковић, Дробњак, Илић, Вукадиновић (од 90+1. Абаџија), Јокић, Кокановић (од 88. Бабић), Танасин, Митошевић (од 88. Поповић), Шушњар, К. Живковић (од 46. Ђуричин), Видовић (од 84. Даничић).

ОФК БЕОГРАД: Поповић, Богдановић, Плавшић, Георгијевић (од 63. Мугоша), Марковић (од 80. Адеми), Мићић (од 72. Бајић), Ђермановић, Николић, Н. Станковић, Мојсиловић (од 63. Еврипиду), М. Станковић (од 46. Никчевић).

На дебију тренера Драгана Перишића, фудбалери Младости ГАТ савладали су лидера првенства, ОФК Београд. Из прве шансе “гатовци” су поентирали, прецизан ударац у мрежу иза леђа Поповића послао је Драган Кокановић.

Сигурном игром на средини терена домаћин је успео да сачува предност до одласка на предах, а већ у шестом минуту наставка, Георгијевић је вратио егал, крунисавши центаршут Луке Мићића.

Свесни да им игра само победа, Бистричани су све карте бацали у напад што је на крају дало резултат. У 61. минуту Кокановић је нациљао стативу из слободњака. Неколико тренутака касније Вукадиновић је покушао да упосли Шушњара, али је лопта коју је крилни нападач заврнуо на петерац закачила руку дефанзивца ОФК-е, Вука Богдановића и судија Јаковљевић показао је на пеналтик. Милан Јокић био је сигуран извођач – 2:1. Седам минута касније, Кокановић је уписао другу рецку, оверивши тријумф. Навала Новосађана појурила је лопту у високом пресингу и после слабог испуцавања Поповића, Јокић ју је прихватио и одиграо до Ђуричина, чије додавање офанзивац Младости преусмерава у ћошак – 3:1.