ОДЈЕЦИ ПОСЛЕ ДЕРБИЈА МОЦАРТ БЕТ ПРВЕ ЛИГЕ
У мечу најбоље позиционираних тимова Прве лиге, домаће Мачве и Младости ГАТ није било голова, а тај резултат више је одговарао “гатовцима“, који су ремијем у Шапцу задржали прво место.
– Честитке једној и другој екипи на једној веома борбеној, фер и коректној утакмици. Мислим и ако се нешто у жару борбе дешавало на терену, то све било је у границама које се дешавају на фудбалским утакмицама. Што се саме утакмице тиче, ми смо негде задовољни са овим бодом. Очекивали смо тврд меч, који је у оваквом ритму какав је био, нама негде и одговарао. Добро смо изанализирали ривала, Мачва има добар почетак у утакмици и фактички у првих 20 минута ломи своје противнике и то су радили ове сезоне на један феноменалан начин. Успели смо да уведемо утакмицу у неки ритам који нама одговара и с тога смо управо у овом времену имали две добре ситуације, поготово Мудринског после асистенције Вукадиновића. Мачва је у пољу више била ближе голу, више нападала и можда имала и већи посед, али на крају сигурно кад се подвуче црта, мишљења сам да је овај резултат и најреалнији – дао је шеф струке Младости ГАТ, Ненад Мијаиловић коментар на дерби.
Стратег Новосађана потом се осврнуо на табелу након 12. кола.
– Остајемо на тој позицији где нам је онако поприлично пријатно, иако негде у самом старту свега што је кренуло летос нисмо имали те неке амбиције да будемо оволико високо, али шта да радимо, борићемо се с тим па докле стигнемо, идемо даље, а Мачви желим да успе у свом циљу, јер Шабац као град и Мачва као клуб, то заслужују и мислим да и управа и колега Глушица раде један сјајан посао – рекао је Мијаиловић.
Фудбалери Младости ГАТ у суботу на свом стадиону угостиће Радник из Сурдулице.