
Репрезентација Србије борави у Толуки где је по средњеевропском времену у ноћи између четвртка и петка (04,00) очекује провера против Мексика, једног од домаћина предстојећег Светског првенства.
Селектор Вељко Пауновић износи прве утиске уочи меча против Мексика. Нека очекивања, прилика за поправни после утакмице са Зеленортским острвима?
– Свакако да морамо да поправимо утисак. Момци су данас имали први тренинг, одлично су га одрадили, али су се исто тако сусрели са потешкоћама због високе надморске висине. У наредним данима то ће ићи на боље, али морамо бити спремни да ће бити неопходан додатни напор с обзиром на те околности. Амбијент је све бољи, опорављамо се наравно од лошег резултата, не толико лоших, генералних техничко – тактичких захтева које смо хтели да испунимо у мечу са Зеленортским Острвима, али то је сада све иза нас. Сећаћемо се тог меча веома мало у будућности, сада треба да се сконцентришемо на утакмицу са Мексиком и оно што тек долази. Сви знамо да је јун јако тежак за нас, знамо да је и прилика за ову групу момака, желимо да им пружимо све што можемо како би оставили и они најбољи утисак, не само на стручни штаб, већ и на нашу публику.
На сваком кораку у Толуки схватамо колика еуфорија влада за фудбалом, за Светским првенством. Наши играчи су такође у центру пажње. Извесно је да нас очекује пун стадион и веома захтеван меч?
-Овде је фудбал светиња, репрезентација Мексика имаће велику подршку. Биће невероватан амбијент, још увек нисмо свесни тога, сутра ћемо тренирати на том стадиону, имати прилику да се момци мало прилагоде. Биће тешка утакмица, последња провера за Мексико, публика ће очекивати од својих играча добру форму, они су тога свесни, тако да ће за нас бити све велики изазов.
Видели смо на већ на пасошкој контроли какав сте утисак оставили овде у Мексику, колико вам импонује начин на који вам прилазе људи?
-Волим што сам овде, имам невиђено искуство. Драго ми је што ће наши момци стећи искуство играјући ван зоне комфора. Све то обогаћује играча, мене свакао јесте, та култура и шта све човек научи играјући фудбал у оваквој земљи, све то обогаћује човека на професионалном и личном плану. Ја заиста волим Мексико, волим људе овде, да се поново сретнем са навијачима који се сећају док сам радио у два клуба. Ово је задовољство које човек носи у себи током каријере, али и касније током живота.
Да ли је Мексико уз Шпанију једна од репрезентација за коју ћете навијати на Светском првенству?
-Да, свакако. Волео бих да Мексико има успеха, али Шпанија ми је на првом месту – рекао је Вељко Пауновић, слектор Србије.

Репрезентација Србије борави у Толуки где је по средњеевропском времену у ноћи између четвртка и петка (04,00) очекује провера против Мексика, једног од домаћина предстојећег Светског првенства.
Селектор Вељко Пауновић износи прве утиске уочи меча против Мексика. Нека очекивања, прилика за поправни после утакмице са Зеленортским острвима?
– Свакако да морамо да поправимо утисак. Момци су данас имали први тренинг, одлично су га одрадили, али су се исто тако сусрели са потешкоћама због високе надморске висине. У наредним данима то ће ићи на боље, али морамо бити спремни да ће бити неопходан додатни напор с обзиром на те околности. Амбијент је све бољи, опорављамо се наравно од лошег резултата, не толико лоших, генералних техничко – тактичких захтева које смо хтели да испунимо у мечу са Зеленортским Острвима, али то је сада све иза нас. Сећаћемо се тог меча веома мало у будућности, сада треба да се сконцентришемо на утакмицу са Мексиком и оно што тек долази. Сви знамо да је јун јако тежак за нас, знамо да је и прилика за ову групу момака, желимо да им пружимо све што можемо како би оставили и они најбољи утисак, не само на стручни штаб, већ и на нашу публику.
На сваком кораку у Толуки схватамо колика еуфорија влада за фудбалом, за Светским првенством. Наши играчи су такође у центру пажње. Извесно је да нас очекује пун стадион и веома захтеван меч?
-Овде је фудбал светиња, репрезентација Мексика имаће велику подршку. Биће невероватан амбијент, још увек нисмо свесни тога, сутра ћемо тренирати на том стадиону, имати прилику да се момци мало прилагоде. Биће тешка утакмица, последња провера за Мексико, публика ће очекивати од својих играча добру форму, они су тога свесни, тако да ће за нас бити све велики изазов.
Видели смо на већ на пасошкој контроли какав сте утисак оставили овде у Мексику, колико вам импонује начин на који вам прилазе људи?
-Волим што сам овде, имам невиђено искуство. Драго ми је што ће наши момци стећи искуство играјући ван зоне комфора. Све то обогаћује играча, мене свакао јесте, та култура и шта све човек научи играјући фудбал у оваквој земљи, све то обогаћује човека на професионалном и личном плану. Ја заиста волим Мексико, волим људе овде, да се поново сретнем са навијачима који се сећају док сам радио у два клуба. Ово је задовољство које човек носи у себи током каријере, али и касније током живота.
Да ли је Мексико уз Шпанију једна од репрезентација за коју ћете навијати на Светском првенству?
-Да, свакако. Волео бих да Мексико има успеха, али Шпанија ми је на првом месту – рекао је Вељко Пауновић, слектор Србије.






























