Време читања: < 1 минут

Војвођанска лига “Југ”

Слога (Е) – Ветерник 2:1 (1:1)

Ердевик – Гледалаца: 250. Судија: Иван Кукуда (Петроварадин). Стрелци: Ивковић у 43. и Воларевић у 53. минуту за Слогу, а Секулић у 2. минуту за Ветерник. Жути картони: Раичевић, Ивковић, Стојчић, Ковачић (Слога), Качавенда (Ветерник).

Слога (Е): Веселиновић 6,5, Вујовић 6,5 (од 55. Стојчић 7), Ђуркић 7, Раичевић 6,5 (од 46. Пендо 6,5), Ивковић 8, Џибрић 7,5, Воларевић 7,5 (од 64. Ковачић -), Рукавина 6,5 (од 46. Мачвански 7,5), Херцег 7, Ристић 7, Угљешић 7,5.

Ветерник: Ивић 7, Кисић 7, Швоња 7, Огњановић 7, Чалија 6,5, Ушћумлић 7, Тубић 6, Качавенда 6 (од 64. Ђурић -), Вуковић 6, Зекић 6 (од 53. Пећић 6,5), Секулић 7.

Играч утакмице: Срђан Ивковић (Слога)

После свега два минута игре гости су дошли до предности, Чалија је извео прекид, Швоња одбио лопту, а очајну интервенцију Веселиновића искористио је Секулић и са гол линије лопту спровео у мрежу. Ердевичани су кренули на све или ништа, што се исплатило, Ивковић се финтом ослободио чувара и са ивице шеснаестерца послао лопту у рашље – 1:1.

Преко Димитрија Воларевића, домаћин је дошао до потпуног преокрета, Угљешићев пас испратио је Мачвански, одигравши повратну уписао је асистенцију. Покушали су Ветерничани да узврате ударац, али нису успели, у два наврата пречка је била савезник Веселиновића, након покушаја Алексе Ушћумлића. Оквир гола нациљао је и Миша Мачвански, а прилика Угљешића отишла је у неповрат, па до краја није било промене на семафору.