ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Будућност 2:1 (0:1)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 400. Судија: Балша Ћерановић (Ловћенац) 8. Стрелци: Папак у 64. и Стеванчевић у 89. за Младост, Пријић у 37. за Будућност. Жути картони: Остојић, Ђукић, Стеванчевић, Бајић (Младост), Ђукић (Будућност). Црвени картон: Остојић (Младост) у 68. минуту.

МЛАДОСТ: Ромић 7,5, Ђукић 7, Остојић 6,5, Бабић 7,5, Бајић 7, Дринић 7,5, Стјепановић 6,5 (од 60. Радонић – ), Зец 8, Папак 7,5, Зукић 7 (од 53. Стеванчевић 8), Шкавић 7 (од 53. Стојановић 7).

БУДУЋНОСТ: Чупић 6,5, Чоњагић 6,5, Добо 7, Јанковић 7, Радосављевић 7,5, Станивуковић 7, Никола Грујић 7, Милошевић 7 (од 90. Ненад Грујић – ), Пријић 7,5 (од 70. Симовљевић – ), Рого 6,5 (од 62. Ђукић – ), Малиновић 6,5.

Играч утакмице: Стеванчевић

У хватању сламке спаса, реми није одговарао ником, а обострано отворена игра најпре је донела радост гостима из Салаша Ноћајског, јер је бонус Бојан Пријић, ударцем искоса са 23 метра, крунисао асистенцију Деспота Станивуковића, погодивши супротан угао. Мајсторију не би спречила ни двојица чувара мреже. Минут касније, Никола Грујић је био усамљен испред Немање Ромића, али голман Младости је сјајно реаговао и спречио већ виђен погодак.
Душко Милошевић је, у 62. минуту, из чисте позиције, могао да бира угао, погодио је стативу и тај детаљ, као да је тргао Јарачане. Превагу је донео искусни Ђуро Стеванчевић, било га је на сваком делу терена. Заједно са Мирком Дринићем и Душаном Радонићем, креирао је акцију, док је Немања Папак ставио тачку – 1:1.
Папак је могао све да реши већ у следећем нападу, али је брзоплето реаговао на центаршут Стеванчевића, па је млак ударац са петерца лако укротио голман Драгослав Чупић.
Јарачанима је реми био раван поразу, са играчем мање, после искључења левог бека Владимира Остојића, кренули су на све или ништа. Папак је, у 84. минуту, погодио стативу, уз центаршут Горана Ђукића, док је ерупцију радости изазвао Ђуро Стеванчевић (39), минут пре краја. Био је бржи од голмана гостију и удaрцем главом успео лопту да проследи у мрежу за песму навијача и наду у опстанак.

ПРЕОКРЕТ: Горан Ђукић (Младост) и Деспот Станивуковић (Будућност) ФОТО: М. Менићанин