ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

ОФК Бачка – Раднички 1912 (Сомбор) 2:1 (0:0)

Бачка Паланка, стадион Славко Малетин Вава, гледалаца 250. Судија: Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: 1:0 Трифуновић (’62), 1:1 Глишовић (’77), 2:1 В. Балабановић (’78).

ОФК Бачка: Грчић, Илић, Ерор, Јевтић, Пантић, М. Балабановић, Глувић, Шарац, В. Балабановић, Пањак, Тасић. Играли су и: Кнежевић, Радовић, Новевски, Леђанац, Ћулибрк, Седлар, Немет, Ракић, Трифуновић, Петковић, Девушић.

РАДНИЧКИ 1912: Видаковић, Вујошевић, Динковић, Гороњић, Јелић, Петровић, Стевановић, Антонић, Глишовић, Јованић, Богичевић. Играли су и: Миличковић, Жижа, Дивац, Јанчић, Ристић.

Вечерас смо имали прилику да видимо веома борбену утакмицу високог интезитета са много шанси. У првом полувремену је било неколико шанси а највећа шанса је била у 24. минуту када су Сомборци промашили празан гол. Бачка је имала већи посед у првој половини а Раднички у другој половини полувремена. На одмор се отишло резултатом 0:0.

Друго полувреме смо видели много офанзивнију игру обе екипе. У 62. минуту Ракић одличном асистенцијом упошљава Трифуновића који главом убацује лопту у мрежу за 1:0. У 77. минуту Глишовић шутем са неких 20 метара изједначава резултат на 1:1. Нису гости успели ни да се израдују а већ је било 2:1. На половини терена Трифуновић додаје лопту Воји Балабановићу који је на крају предибловао и голмана гостију и рутински послао лопту у небрањени део мреже.

Бачки је ово била прва припремна утакмица на домаћем терену и одмах је забележена победа.