КУП ФСГНС – 1/4Ф

Кабел – Слога (Т) 3:1 (1:0)

Нови Сад – Стадион крај Штранда. Гледалаца: 100. Судија: Мирослав Чурчић (Тител) 7. Стрелци: Гајић у 32, Илић у 57. и Поповић у 66. за Кабел, Павин у 89. за Слогу.

КАБЕЛ: Зувић 7,5, Лазић 7, Милинковић 7, Богдановић 7, Ивковић 7 (од 80. Миливојевић – ), Илић 7,5 (од 62. Бардун – ), Грујић 7, Нијемчевић 7, Пантић 7, Гајић 7,5 (од 78. Алексић – ), Поповић 8.

СЛОГА: Миличевић 6, Полић 6 (од 56. Паповић 7), Павин 7, Јаковљевић 6,5 (од 46. Томић 6,5), Бановић 7 (од 46. Клаић 7), Јакшић 7,5, Пастор 7 (од 56. Марјановић 6,5), Борић 7, Радонић 6 (од 46. Милетић 6,5), Буквић 6, Пролић 6.

Играч утакмице: Поповић

Победом у двобоју са Темеринцима, фудбалери Кабела, пласирали су се у полуфинале Купа ФСГ Нови Сад, где их очекује Борац из Шајкаша. Домаћини су дошли до вођства у 32. минуту, када је Синиша Нијемчевић погодио пречку, а Никола Гајић ударцем главом одбитак проследио у мрежу. Гости су лепо комбиновали, али им је недостајало концентрације у завршници. Најбољу шансу, имао је Зоран Јакшић, пошто је ударцем са 20 метара погодио пречку. Дарко Зувић, голман Кабела, отклонио је опасност, после покушаја Павина и Радонића. По неписаном фудбалском правилу, казна за промашаје, госте је стигла у 57. минуту. Петар Илић се ослободио Буквића и прецизним ударцем са ивице казненог простора крунисао асистенцију Поповића. Најбољи актер меча крај Штранда, млади Вукан Поповић, одлично издање, украсио је најлепшим голом на утакмици за убедљивих 3:0. Било би неправедно да Темеринци нису постигли гол, јер нису одиграли лоше, а минут пре краја Предраг Павин се уписао у стрелце.