СРПСКА ЛИГА „ВОЈВОДИНА“

Динамо 1945 – Борац (Ш) 2:3 (2:2)

Панчево – Градски стадион. Гледалаца: 300. Судија: Растко Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: В. Ђошић у првом, Чижик у 29, за Динамо 1945, Бугарин у 31, Гргић у 43, Гојковић у 62. за Борац. Жути картони: В. Марковић, Чижик, Лакић–Пешић, М. Марковић (Динамо 1945), Гргић (Борац).

ДИНАМО 1945: Тасић, С. Ђошић (од 62. М. Марковић), Лунц (од 46. Делић), Кошанин, Чижик, Бркић, Петровић (од 62. Бојић), В. Марковић, Јамбрушић (од 46. Јонаш), Лакић-Пешић, В. Ђошић (од 69. Богдановић).

БОРАЦ (Ш): Петровић, Максимовић, Парошки, Аћимовић (од 90. Пјошта), Топић, Гојковић, Гргић (од 90. Кованушић), Ромић, Бугарин (од 46. Пановић), Девушић (од 73. Бурсаћ), Мирковић.

Пред 11. коло, последњепласирани гости прекинули су непријатан низ, савладавши Панчевце, након 540 минута поста. Претходно, тријумф су забележили у петој рунди, над Словеном у Руми – 0:2.

За домаће није могло боље да крене, петљали су Максимовић и Ромић, Вања Ћошић је у намери да изблокира младог штопера Борца погодио мрежу – 1:0. Статични су били одбрамбени фудбалери Борца и у 29. минуту, на центаршут Вукашина Марковића налетео је Чижик и ударцем из прве матирао Петровића.

У наредном нападу, најбољи актер Гргић уписао је прву асистенцију, а на правом месту био је нападач Бугарин, смањивши резултат – 2:1. Пред одмор нови шок за домаће, ударцем са дистанце капитен Гргић донео је поравнање.

Прву победу Душку Подгорелецу, после повратка, донео је Зарије Гојковић, спољним делом стопала лобовао је Тасића, поново је Гргић иницирао акцију.