Време читања: 2 минута
ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

Младост (БЈ) – Вутекс Слога 3:1 (1:1)

Спортски центар “Вујадин Бошков“. Гледалаца: 70. Судија: Павле Гргуровић (Петроварадин). Стрелци: Ерак у 2. и Ковачић у 56. и 65. за Младост, Бингулац (из пенала) у 38. за Вутекс Слогу.

МЛАДОСТ: Софинкић, Хрубик, Станић, Ратић, Милорад Кнежевић, Јаковљевић, Митровић, Малбаша, Јелић, Зељковић, Ерак. Играли су још: Вуковић, Вејин, Антонић, Вукмановић, Дмичић, Ђумић, Алекса Кнежевић, Ковачић, Павловић, Текић, Ћиковић.

ВУТЕКС СЛОГА: Малиновић, Вуксановић, Увалић, Ушћебрка, Миросављевић, Ракић, Тин, Вукановић, Попин, Бингулац, Гатулић. Играли су још: Ђурђевић, Филиповић, Миловић, Глишић, Королија, Поважан, Мацут, Дражић.

Јарачани су уписали и другу победу у припремном периоду, после Војводине из Бачког Градишта (9:0), надиграли су Вутекс Слогу, члана Треће лиге Хрватске. Провера је била корисна, са аспекта провере физичке припремљености плаво-белих, мање од месец дана пре пролећне премијере у Доњем Товарнику, а добар проценат реализације изазвао је додатно задовољство. Прво полувреме, обележио је одличан ритам, уз доста лепих акција. Мрежу иза леђа младог голмана Малиновића, у раној фази меча, погодио је Александар Ерак, уз асистенцију Братислава Јелића, док су гости из Вуковара изједначили преко Стефана Бингулца, реализатора најстроже казне. Приметна је била жеља Јарачана да у наставку крунишу већи посед лопте. Младе снаге су се растрчале по терену са вештачком подлогом, па је било питање тренутка када ће попустити одбрамбени бедем ривала. Посебан печат, утиснуо је Огњен Ковачић (18), талентовани нападач Младости, постигавши два гола за десет минута, чиме је поставио путоказ ка победи. На терену је поново био Немања Вукмановић, због повреде је пропустио јесењу етапу, а његов повратак је обрадовао навијаче, јер је играч таквог калибра потребан за лакше одговоре на пролећне изазове.