СРПСКА ЛИГА ”ВОЈВОДИНА”

Борац (Ш) – Хајдук 1912 2:1 (1:1)

Шајкаш – Гледалаца: 300. Судија: Александар Јанковић. Стрелци: Крстевски у 35. и Тедић у 76. за Борац, Пјошта у 33. минуту за Хајдук 1912. Жути картони: Парошки, Малешевић, Мирковић, Крстевски, Ракић, Бурсаћ (Борац), Пајовић, Димитрић, Микан, Михајловић (Хајдук 1912).

БОРАЦ (Ш): Тодић 7, Павловић 6,5, Парошки 7, Бурсаћ 6,5, Гојковић 7, Малешевић 6,5 (од 46. Тедић 8), Гргић 7, Ракић 7 (од 73. Љубојевић -), Крстевски 7,5 (од 86. Петровић -), Максимовић 7, Мирковић 7.

ХАЈДУК 1912: Пајовић 6, Стевановић 6,5, Љумовић 6,5 (од 61. Микан 6,5), Димитрић 6,5 (од 90+2. Новаковић -), Пјошта 7, Живковић 7, Кочиш 6,5 (од 73. Вујовић -), Михајловић 7, Биочанин 6, Димитријевић 6, Маринковић 7.

Играч утакмице: Тедић

Кључну измену направио је тренер Подгорелец у полувремену, убацивши на терен Николу Тедића, који је у 76. подигао публику на ноге, постигавши победоносни гол за ТВ шпице. Повукао је лопту ка ивици шеснаестерца и погодио рашље за радост домаћих навијача.

Прво узбуђење виђено је пред голом Куљана, Парошки је убацио, а Крстевски главом загрејао Пајовићеве дланове.

Прекиди левоног Живковића стварали су проблеме Шајкашанима, а у 33. минуту из његовог корнера и гужве пред голом Тодића, најбоље се снашао Пјошта, савладавши га – 0:1.

120 секунди касније узвратио је Крстевски, вративши егал. Пре одлучујућег поготка Маринковић је запретио, али је млади голман Борца био на месту. Када су сви мислили да ће да упосли Павловића, који се убацивао, Тедић је пребацио лопту на десну ногу и нациљао горњи леви угао обезбедивши домаћину велика три бода.