ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Раднички (НП) 3:0 (1:0)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 300. Судија: Благоје Радић (Ириг) 8. Стрелци: Јелић (из пенала) у 21, Митровић у 50. и Ковачић у 90+3. минуту. Жути картони: Вујасиновић, Шавија (Раднички).

МЛАДОСТ: Вуковић – , Станић 7, Хрубик 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7,5, Дринић 7,5, Зељковић 8,5, Малбаша 7 (од 78. Павловић – ), Јелић 8 (од 87. Ковачић 7), Антонић 7,5 (од 83. Перић – ), Митровић 8.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Цветковић 6, Бјелобрк 6 (од 64. Шавија – ), Коштић 6, Вујасиновић 6 (од 70. Лукић – ), Живковић 6, Милаковић 6, Бошњак 5,5 (од 46. Дујић 5,5), Шормаз 5,5, Смиљанић 5,5 (од 46. Цвјетиновић 6), Плавшић 5,5 (од 46. Миловчевић 5,5).

Играч утакмице: Зељковић

Узбуђење пред голом гостију у 4. минуту, када је Братислав Јелић, ударцем главом искоса погодио место где се спајају пречка и статива, после слободњака Николе Зељковића, наговестило је да домаћини кроз офанзиву желе да напишу сценарио треће узастопне победе. Пазовчани су били летаргични, недостајало им је енергије, па пред голом младог Вукашина Вуковића нису створили ниједну опасну ситуацију. Ка голу је распалио Дејан Митровић, испративши центаршут Милана Станића, док је потез штопера Стевана Вујасиновића близу постављени судија окарактерисао као играње руком. Братислав Јелић је реализовао најстрожу казну, иако је Мијат Трифуновић погодио страну – 1:0. Само што је почело друго полувреме, акцију домаћина су организовали Митровић и Јелић, у казненом простору Радничког на лопту су уклизали Антонић и десни бек Цветковић, а од стативе је завршила у корнеру. То је била увертира за нову радост на Ливадици, пошто је све почело од Јелића, као асистент добро се снашао Лука Антонић, при чему је Дејан Митровић ударцем из прве закуцао у мрежу. У размаку од 60 секунди, кестење из ватре, вадио је Мијат Трифуновић, једина светла тачка код гостију. Најпре је одбранио топовски ударац Ивана Јаковљевића са 35 метара и прочитао намеру Јелића из одбитка, а потом осујетио покушај Антонића, после убацивања запаженог Митровића. Последњих 15 минута, штопер Немања Коштић, играо је повређен, практично статирао на терену, померивши се у шпиц, јер су Пазовчани претходно извршили све замене. Никола Зељковић је претрчао километре и био на сваком делу терена, па је импоновало залагање поузданог везисте. У трећем минуту надокнаде, извео је корнер, најбоље се снашао млади Огњен Ковачић, кога краси истанчан осећај за гол, уписавши рецку, иако је на терену провео свега шест минута.

БЕЗ ДИЛЕМА НА ЛИВАДИЦИ: Вујасиновић (Раднички) и Јелић (Младост) ФОТО: М. Менићанин