СРПСКА ЛИГА “ВОЈВОДИНА”

Борац (Ш) – Словен 0:2 (0:0)

Шајкаш – Гледалаца: 200. Судија: Александар Бечановић (Сомбор) 7. Стрелци: Јандрић у 54. и Игњић у 65. минуту. Жути картони: Парошки, С. Максимовић (Борац), Н. Максимовић, Великић (Словен).

БОРАЦ: Тодић 7, Павловић 6, Парошки 6,5, С. Максимовић 6, Гојковић 6,5, Гргић 6,5, Ракић 6 (од 60. Бурсаћ), Тедић 6, Крстевски 6, Малешевић 6,5 (од 78. Љубојебић -), Мирковић 6.

СЛОВЕН: Шегавац 7, Радовић 7, Великић 6,5 (од 46. Батало 6,5), Илић 8, Поповић 6,5 (од 77. Симић -), Савиновић 7,5, Радишић 7, Н. Максимовић 6,5 (од 69. Протић -), Маринковић 6,5 (од 46. Јандрић 7,5), Куљанин 7 (од 67. Куњанин -), Игњић 7,5.

Играч утакмице: Брана Илић

За јесењи пораз у Борковачкој долини, лидер се одужио истом мером – 0:2, покваривши повратак Небојше Филиповића на клупу Шајкашана.

Фудбалери Словена наметнули су темпо од старта, а након додавања капитена Илића, Куљанин је нациљао само стативу. Најистуренијем у тиму домаћих, Крстевском мало је недостајало да донесе предност, у 19. минуту, после шута лопта је прохујала покрај оквира. Млади Тодић није се дао изненадити, када је Илић извео слободњак, уз помоћ пречке сачувао је мрежу. Само пар секунди касније, голман Борца осујетио је Великића, уписавши још једну одбрану.

Марко Савиновић очистио је, у два наврата, гужву пред голом, на истеку 50. минута, центрирао је Урош Ракић, штопер Словена је одбио налет, док је у наставку интервенисао и након ударца Николе Тедића. Већ у следећем нападу искоса је Радовић затресао стативу, а потом, је након одбитка Јандрић, погодио пречку. У 54. минуту Владимир Јандрић, био је много прецизнији, доневши вођство, на убачај Бране Илића. Капитен и најбољи играч Словена све је урадио код другог гола, избацивши одбрану домаћих и заврнуо је на петерац, после чега је тачку ставио Александар Игњић.