ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Славија (НС) – Хајдук (Д) 2:2 (1:1)

Нови Сад – Гледалаца: 300. Судија: Дејан Кресић (Тител) 5,5. Стрелци: Китић у 28. и Ћеха у 51. за Славију, Золнајић (из пенала) у 45+3. и Требовац у 60. за Хајдук. Жути картони: Китић, Тришић, Батинић, Миловац (Славија), Золнајић, Мандић (Хајдук). Црвени картони: Миловац (Славија) у 78. и Џибрић (Хајдук) у 68. минуту. С

ЛАВИЈА (НС): Завиш 7, Лазаревић 8, Гајић 7, Стајић 7,5, Батинић 6,5, Ерор 6,5, Ћеха 7,5 (од 56. Ђорђиевски 7), Тришић 7 (од 61. Ђаковић – (од 72. Кљајић -)), Китић 7,5 (од 61. Ферати -), Бановић 7, Миловац 6,5.

ХАЈДУК (Д): Д. Петровић 6, Џибрић 6, Радаковић 6,5 (од 46. Требовац 7,5), Јелић 6,5, Јевић 7, Мандић 7, Цвијић 7,5, Нађ 7, Кудрић 6,5 (од 65. Веселиновић -), Золнајић 7,5, В. Петровић 6,5 (од 46. Херцег 6,5).

Играч утакмице: Немања Лазаревић

На Салајци, домаћин је два пута водио против лидера из Дивоша, у најбољој партији пролећа, али је на крају освојио само бод.

Одбитак од Драгослава Петровића након слободњака Марка Миловца, у мрежу преусмерио је Бојан Китић – 1:0. Изједначење је уследило у надокнади, а претходио му је сумњив једанаестерац, из ког је Золнајић матирао Завиша. Мандић је распалио са 16 метара, лопта је закачила Гајића, по процени Кресића у руку, за најстрожу казну. Само што је почело друго полувремене, Тришић је извео корнер, а статична одбрана гостију дозволила је да се бонус Ћеха ушета испред Петровића и угура лопту у гол. Минус је поништио Томислав Требовац, прецизним ударцем са капице шеснаестерца, крунисавши додавање Стефана Цвијића. У нервозној и растрзаној игри Кресић је показао два црвена картона, најпре Џибрићу који је у контри домаћих високо подигао ногу, закачивши у пределу главе Марка Ђаковића, а после и Миловцу, због приговора…

НЕМА ПРОЛАЗА: Стајић (Славија) и Кудрић (Хајдук)