Време читања: 11 минута
22. МЕМОРИЈАЛНИ ТУРНИР ”ПЕРА ЈОЦИЋ”

Селекција Фудбалског савеза Београда и ове године је била боља од својих вршњака из осталих фудбалских региона Србије и тако одбранила титулу на традиционалном турниру у спомен на фудбалског доајена Перу Јоцића.

Дечаци рођени 2009. године након јучерашњег тријумфа против селекције Фудбалског савеза региона Источне Србије данас су у финалу лако савладали и вршњаке из селекције Фудбалског савеза Војводине.

Шампиони – селекција Фудбалског савеза Београда 2009. годиште

Београдска екипа славила је против војвођанских дечака резултатом 4:0 и заслужено подигла пехар 22. издања меморијалног турнира у знак сећања на дугогодишњег председника Омладинске комисије ФС Војводина и ФС Југославије, као и генералног секретара покрајинске фудбалске организације.

Двоструки стрелац био је Андреј Николић (ФК Партизан) , а по једном су се у листу стрелаца уписали Вукашин Павловић (ФК Чукарички) и Вилијам Милвуд (ФК Партизан).

Ово је укупно десети трофеј ФС Београда у двадесет и два издања турнира (узели су учешће деветнаест пута) и то их чини најтрофејнијом екипом.

У врло неизвесној утакмици за треће место дечаци из Фудбалског савеза региона Источне Србије славили су против селекције Фудбалског савеза региона Западне Србије резултатом 2:1.

Стрелци за победника меча били су Иван Траиловић (ФК Раднички Ниш) из једанаестерца у 22. минуту и Никола Божанић (ФК Реал Ниш) за победу у 77. минуту. Погодак за дечаке са запада Србије постигао је Константин Миловановић (ФК Аполон Краљево) у 35. минуту.

Обе утакмице директно су преношене на званичном Јутјуб каналу Фудбалског савеза Војводине на којем су постављени снимци комплетних утакмица финалног дана, као и голови са оба меча.

На затварању овог одлично организованог турнира одржана је свечана церемонија доделе признања.

Наградe најбољем играчу, најбољем стрелцу и најбољем голману уручио је координатор инструкторске службе Фудбалског савеза Србије Бојан Незири.

Најбољи играч: Поповић Михајло (ФС Београда) и координатор инструкторске службе Фудбалског савеза Србије Бојан Незири

За најбољег играча турнира проглашен је Поповић Михајло из селекције ФС Београда, члан ФК Партизан.

Најбољи стрелац: Николић Андреј (ФС Београда) и координатор инструкторске службе Фудбалског савеза Србије Бојан Незири

Најбољи стрелац турнира је Николић Андреј из селекције ФС Београда, такође члан ФК Партизан.

Најбољи голман: Бањац Марко (ФС Војводине) и координатор инструкторске службе Фудбалског савеза Србије Бојан Незири

Најбољи голман је Бањац Марко из селекције ФС Војводине, члан ФК Војводина из Новог Сада.

Уручење пехара првопласираној екипи ФС Београда

Награде за прво и друго место екипама уручио је генерални секретар ФС Војводине Миодраг Цвијић.