ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – Доњи Срем 2015 2:0 (0:0)

Темерин – Гледалаца: 200. Судија: Стефан Мушицки (Рума) 8,5. Стрелци: Марјановић у 63. и Грујић у 90+2 минуту. Жути картони: Дринић (Слога), Јуришић (Доњи Срем 2015).

СЛОГА: Војводић 7, Пековић 7, Пастор 7, Томић 7, Зелић 7,5, Дринић 7 (од 90+3. Латковић – ), Гогић 7 (од 46. Марјановић 7,5), Мијаиловић 7,5, Богавац 7 (од 84. Рибар – ), Крајновић 8, Грујић 7 (од 90+3 Милојевић – ).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Ристић 8, Јешић 7, Ребић 6,5, Суботић 7, Бировљев 7 (од 75. Јуришић – ), Крнета 7, Вуколић 6 (од 46. Лабовић 6), В. Трифуновић 7, Ђокић 7, Вукмановић 6,5 (од 75. Хелајзен – ), Ђорђевић 6 (од 58. Р. Трифуновић 6).

Играч утакмице: Крајновић

Шансу бољу од пенала, домаћини су имали у 7. минуту, када је Дарко Грујић био усамљен испред Драгише Ристића, после акције Алексе Мијаиловића и Душана Крајновића, али искусни голман је прочитао намеру. Минут касније, Ристић је укротио покушај Немање Томића, а чудесно је реаговао и половином првог полувремена, пошто је преко пречке преусмерио лопту, уз ударац главом Грујића и центаршут Милоша Богавца. Уздаси навијача Слоге, зачули су се у 35. минуту, јер је Грујићу за пола корака побегла лопта, иако је имао брисан простор пред голманом, при чему га је изврсно проиграо Крајновић. Промашајима домаћина, као да није било краја, Реља Гогић (16) је први пут био међу стартерима, све је одлично урадио на средини терена, док је крилни нападач Богавац циљао поред стативе. За радост Темеринаца, побринуо се Ненад Марјановић, убацио се иза леђа штопера и поред истрчалог голмана послао лопту у даљи угао – 1:0. Улогу асистента одиграо је Душан Крајновић, а иницијатор акције био је Грујић. Непуних 120 секунди касније, Ристић је ногом зауставио шут Грујића, кога је у ватру убацио Крајновић. Утисак о најбољем пролећном издању Слоге на домаћем терену, употпунио је Дарко Грујић, у надокнади времена, уз нову асистенцију одличног Крајновића и центаршут Марјановића са десног крила.